Skip to main content

OTA YHTEYTTÄ

YES-verkosto toimii sekä valtakunnallisesti että alueellisesti. YES-aluetoimijat työskentelevät eri puolilla Suomea kehittämisyhtiöissä, koulutuskuntayhtymissä, uusyrityskeskuksissa ja yrittäjäjärjestöissä. YES-alueverkostoa tukee ja koordinoi Valtakunnallinen YES ry Helsingissä.

Laskutustiedot:

Valtakunnallinen YES ry
Verkkolaskuosoite/OVT-tunnus: 003723407081
Verkkolaskuoperaattorisi: 003708599126 (Open Text Oy)
Y-tunnus: 2340708-1

Valtakunnallinen YES

Sanna Lehtonen
toiminnanjohtaja

sanna@yesverkosto.fi
045 357 2716

Leea Simola
viestintäpäällikkö

leea@yesverkosto.fi
050 346 2496

YES ry:n hallituksen puheenjohtaja: KTT, johtaja Anne Gustafsson-Pesonen (Tampereen yliopisto jatkuva oppiminen)

Hallituksen jäsenet: Jari-Pekka Niemi (Prizztech Oy), Maria Taipale (Raision seudun koulutuskuntayhtymä), Hanna Munter (Varsinais-Suomen Yrittäjät ry), Marja Heinistö (Design Marja), Matti Muhos (Oulun yliopisto, Kerttu Saalasti instituutti) Juhamatti Konttaniemi (henkilöjäsen), Petrikki Tukiainen (henkilöjäsen).

YES-aluetoimijat ja alueyhteyshenkilöt

Petrikki Tukiainen

petrikki@petrikki.fi
050 505 00 77

Keski-Suomi

Meiju Honkavuori

meiju.honkavuori@yrittajat.fi
050 477 0030

Kanta-Häme
Hämeen Yrittäjät

Ronja Niemi

ronja.niemi@prizz.fi
040 417 5333

Satakunta

Johanna Vainio

johanna.vainio@yrittajat.fi
050 358 8409

Varsinais-Suomi
Varsinais-Suomen Yrittäjät

Jouni Hintikka

jouni.hintikka@oulu.fi
050 475 8328

Pohjois-Pohjanmaa
Oulun yliopisto, Kerttu Saalasti Instituutti

Maisa Kantanen

maisa.kantanen@xamk.fi
040 569 7899

Etelä-Savo
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu

Pauliina Okkonen

pauliina.okkonen@keuda.fi
040 596 9639

Keski-Uusimaa
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda

Janette Korpi

janette.korpi2@centria.fi
050 438 1929

Keski-Pohjanmaa
Let´s Learn Work-hanke

Juhamatti Konttaniemi

juhamatti.konttaniemi@lappia.fi
040 186 3238

Lappi

Minna Haasio

minna.haasio@sedu.fi
040 830 2458

Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Aila Katila

aila.katila@sedu.fi
040 503 4236

Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Mari Karjalainen

mari@wtfproductions.fi
040 571 4716

Pohjois-Karjala

Marja-Riitta Tikkala

marja-riitta.tikkala@edu.padasjoki.fi

Päijät-Häme