OTA YHTEYTTÄ

YES-verkosto toimii sekä valtakunnallisesti että alueellisesti. YES-aluetoimijat työskentelevät eri puolilla Suomea kehittämisyhtiöissä, koulutuskuntayhtymissä, uusyrityskeskuksissa ja yrittäjäjärjestöissä. YES-alueverkostoa tukee ja koordinoi Valtakunnallinen YES ry Helsingissä.

Laskutustiedot:

Valtakunnallinen YES ry
Verkkolaskuosoite/OVT-tunnus: 003723407081
Verkkolaskuoperaattori: 003721291126 (Maventa)
Y-tunnus: 2340708-1

Valtakunnallinen YES

Sanna Lehtonen
toiminnanjohtaja

sanna@yesverkosto.fi
045 357 2716

 

Leea Simola
viestintäpäällikkö

leea@yesverkosto.fi
050 346 2496

YES ry:n hallituksen puheenjohtaja: Anne Vuorinen, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda

Hallituksen jäsenet: Anne Gustafsson-Pesonen (Xamk Pienyrityskeskus), Jari-Pekka Niemi (Prizztech Oy), Maria Taipale (Raision seudun koulutuskuntayhtymä), Hanna Munter (Varsinais-Suomen Yrittäjät ry), Marja Heinistö (Design Marja), Matti Muhos (Oulun yliopisto, Kerttu Saalasti instituutti) Juhamatti Konttaniemi (henkilöjäsen), Petrikki Tukiainen (henkilöjäsen).

YES-aluetoimijat ja alueyhteyshenkilöt

Petrikki Tukiainen

petrikki@petrikki.fi
050 505 00 77

Keski-Suomi

Juha Haukka

juha.haukka@yrittajat.fi
050 433 0134

Kanta-Häme
Hämeen Yrittäjät

Jenni Rajahalme

jenni.rajahalme@prizz.fi
040 720 5755

Satakunta
Prizztech Oy

Johanna Vainio

johanna.vainio@yrittajat.fi
050 358 8409

Varsinais-Suomi
Varsinais-Suomen Yrittäjät

Jouni Hintikka

jouni.hintikka@oulu.fi
050 475 8328

Pohjois-Pohjanmaa
Oulun yliopisto, Kerttu Saalasti Instituutti

Eemeli Alanne

eemeli.alanne@ouka.fi
040 182 5114

Pohjois-Pohjanmaa
Oulun kaupunki – Sivistys- ja kulttuuripalvelut

Leena Eskola

leena.eskola@oulu.fi
040 090 6103

Pohjois-Pohjanmaa
Oulun yliopisto, Kerttu Saalasti instituutti

Leena Rättyä

leena.rattya@keuda.fi
040 174 4432

Keski-Uusimaa
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda

Maisa Kantanen

maisa.kantanen@xamk.fi
040 569 7899

Etelä-Savo
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu

Piritta Parkkari

piritta.parkkari@xamk.fi
040 540 9370

Etelä-Savo
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu

Minna Haasio

minna.haasio@sedu.fi
040 830 2458

Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Aila Katila

aila.katila@sedu.fi
040 503 4236

Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Minna Tuukkanen

minna.tuukkanen@kouvola.fi
020 615 7279

Kouvola

Tiina Vainio

tiina.vainio@kinno.fi
020 615 6172

Kouvola

Juhamatti Konttaniemi

juhamatti.konttaniemi@lappia.fi
040 186 3238

Lappi

Marja-Riitta Tikkala

marja-riitta.tikkala@edu.padasjoki.fi

Päijät-Häme

Mari Karjalainen

mari@wtfproductions.fi
040 571 4716

Pohjois-Karjala

YES Tutoropettajat

YES Tutoropet ovat opettajia, jotka ovat käyneet YES-verkoston yrittäjyyskasvatuksen asiantuntijavalmennuksen. He toimivat paikallisen yrittäjyyskasvatuksen kehittäjinä ja yrittäjyyskasvatustyön tukena. Tutoropettajien yhteystiedot.