OTA YHTEYTTÄ

YES-verkosto toimii sekä valtakunnallisesti että alueellisesti. YES-aluetoimijat työskentelevät eri puolilla Suomea kehittämisyhtiöissä, koulutuskuntayhtymissä, uusyrityskeskuksissa ja yrittäjäjärjestöissä. YES-alueverkostoa tukee ja koordinoi Valtakunnallinen YES ry Helsingissä.

Valtakunnallinen YES ry
Kyllikinportti 2
00240 Helsinki

Laskutustiedot:
Verkkolaskuosoite/OVT-tunnus: 003723407081
Verkkolaskuoperaattori: 003721291126 (Maventa)
Y-tunnus: 2340708-1

Valtakunnallinen YES

Sanna Lehtonen
toiminnanjohtaja

sanna@yesverkosto.fi
045 357 2716

 

Leea Simola
viestintäpäällikkö

leea@yesverkosto.fi
050 346 2496

Kati Levola
projektikoordinaattori

kati@yesverkosto.fi
050 341 8572

YES ry:n hallituksen puheenjohtaja: Lauri Kurvonen, OAJ, lauri.kurvonen@oaj.fi, 020 748 9615.

Hallituksen jäsenet: Outi Ervasti (Elinkeinoelämän keskusliitto), Liisa Tenhunen-Ruotsalainen (Talous ja nuoret TAT), Virpi Utriainen (Nuori Yrittäjyys ry), Joonas Mikkilä (Suomen Yrittäjät), Marjaana Liukko (4H) ja Susanna Aro (MTK).

YES-aluetoimijat

Ritva Oravuo

ritva.oravuo@kesyli.net
010 322 9452

YES Imatra
Etelä-Karjalan kesäyliopisto

Jenni Rajahalme

jenni.rajahalme@prizz.fi
040 720 5755

YES Satakunta
Prizztech Oy

Johanna Vainio

johanna.vainio@yrittajat.fi
050 358 8409

YES Varsinais-Suomi
Varsinais-Suomen Yrittäjät

Maisa Kantanen

maisa.kantanen@xamk.fi
040 569 7899

YES Etelä-Savo
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
Pienyrityskeskus

Piritta Parkkari

piritta.parkkari@xamk.fi
040 540 9370

YES Etelä-Savo
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
Pienyrityskeskus

Minna Tuukkanen

minna.tuukkanen@kouvola.fi
020 615 7279

YES Kouvola
Kouvolan kaupunki

Tiina Vainio

tiina.vainio@kinno.fi
020 615 6172

YES Kouvola
Kouvola Innovation Oy

Leena Eskola

leena.eskola@oulu.fi
040 090 6103

YES Pohjois-Pohjanmaa
Oulun yliopisto, Kerttu Saalasti instituutti

Jouni Hintikka, Projektitutkija

jouni.hintikka@oulu.fi
050 475 8328

YES Pohjois-Pohjanmaa
Oulun yliopisto, Kerttu Saalasti Instituutti

Pauliina Aula-Kyrö

pauliina.aula-kyro@ouka.fi
040 1825114

YES Pohjois-Pohjanmaa
Oulun kaupunki, Sivistys- ja kulttuuripalvelut

Heli Mylly

heli.mylly@kao.fi
044 797 4651

YES Kainuu
Kainuun ammattiopisto

Anne Määttä

anne.maatta@kamk.fi
044 7101 400

YES Kainuu
Kajaanin ammattikorkeakoulu

Minna Haasio

minna.haasio@sedu.fi
040 830 2458

YES Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Aila Katila

aila.katila@sedu.fi
040 503 4236

YES Etelä-Pohjanmaa
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Sedu

Juha Haukka

juha.haukka@yrittajat.fi
050 433 0134

YES Kanta-Häme
Hämeen Yrittäjät

YES Lappi

Kysy lisää YES Lapin toiminnasta: sanna@yesverkosto.fi.